EFES VE MERYEMANA TURU Tur Detay (Gez-002)

  • Gez-002
  • EFES VE MERYEMANA TURU
  • Efes – Meryemana – Artemis Tapınağı
  • Kuşadası
  • Yaklaşık 8 Saat
Öğle yemeği dahildir Merdiven veya tırmanma alanları mevcuttur Alışveriş mümkündür Aileler için uygundur

EFES VE MERYEMANA TURU Fiyat

Kişi Nereden Tipi Fiyat

EFES VE MERYEMANA TURU

100 yılı aşkın süredir araştırmacılara ve arkeologlara ev sahipliği yapan Efes bu anlamda anadolu'nun en geniş kazı alanı, döneminde Asya'nın da en büyük ticaret merkezi olmuştur.

Roma dönemi Küçük Asya eyaletinin başkenti olmasının yanı sıra, dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın da inşa edildiği yerdir. İlk kez Amazonlar tarafından kurulduğu söylenen Efes sadece ticarette değil aynı zamanda kültürel ve sanatsal alanda da önderliğini elinde tutuyordu.

Yüzyıllar boyu Eefs farklı dinlerin yayılmasında da önemli rol oynamıştır. Örneğin Selçuk'taki müzede bulunan Artemis Heykeli, Pagan (çok tanrılı din) inncının temsilcisi, Efes'teki St. Jean Kilisesi ise Hıristiyanlığın en yoğun şekilde buradan yayıldığının kanıtıdır.

Tur rehberiniz sabah otelinizde sizlerle buluşacaktır.. Rehberiniz tarafından üzerinde siba Turizm logosu bulunan bir levha ile karşılanacaksınız.. Daha sonra Kuşadasını arkamızda bırakarak tekrar dönmek üzere turumuza başlıyoruz.

Tam gün Efes Turunda ilk olarak Meryemana evini ziyaret ediyoruz. Tahmini olarak burada ziyaret süremiz 45 dakika. Daha sonra Efes üst kapıya doğru hareket ediyoruz.

 

Efes antik kentini ziyaretimiz esnasında göreceğimiz kalıntılar ve tarihi eserler Odeon,Trajan Çeşmesi, Teras Evler, Scholastika Hamamları, Hadrian Tapınağı ve Celsius Kütüphanesi. Kitaplık sütunlar ve heykellerle bezenmiştir. Efeste bulunan antik tiyatro ise 24.000 koltuk kapasitesi ile antik çağların en büyük tiyatrosudur.. Arcadian Yolunu takip ederek tur aracına ulaşacağız., .Efes Antik Kentine olan ziyaretimiz yaklaşık olarak 2 saat civarında sürecektir.

 

Bir sonraki durağımız ise Artemis (Diana) Tapınağıdır,Avcılık, Vahşi doğa ve berekt Tanrıçası onuruna yaptırılmış bu tapınak antik çağların 7 harikasından biridir. .Artemis Tapınağı antik yunan tapınakları arasında en görkemli ve büyük olanların başında gelmektedir.

Turumuzun sonunda tekrar Kuşadası’na dönmek için yola çıkıyoruz.

SEYEHAT DETAYLARI!
Yerler   :Efes – Meryemana – Artemis Tapınağı
Süre     :Yaklaşık 8 Saat
Çıkış     :Kusadasi
Dönüş  :Kusadasi 

YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN!
Kamera – Fotoğraf Makinesi
Şapka
Rahat yürüyüş ayakkabısı  
İçecek

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
Sertifikalı Profesyonel Tur Rehberi
Klimalı Tur Aracı
Gerekli Tüm Örenyeri Giriş Ücretleri.
Yerel Vergiler
Öğle Yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
Bahşişler ve Yemek Esnasında İçecekler