SAMOS FERİBOT SEFERLERİ Tur Detay (Gez-005)

  • Gez-005
  • SAMOS FERİBOT SEFERLERİ
  • Samos Feribot Bileti
  • Kuşadası
  • Yaklaşık 11 Saat
Aileler için uygundur Alışveriş mümkündür Merdiven veya tırmanma alanları mevcuttur Sakatlar için uygun tur Öğle yemeği dahildir

SAMOS FERİBOT SEFERLERİ Fiyat

Kişi Nereden Tipi Fiyat

SAMOS FERİBOT SEFERLERİ

Hoş sessiz, harika koyları ve plajları ile doğal güzellikte şaşırtıcı bir yer. Samos adasında yaşayan insanlar oldukça konuksever gerçek ada insanları. Adanın Başkenti büyük bir koyun ortasında amfitiyatro şeklinde inşa edilmiş olarak limanın tam yanında yer almaktadır.

Ege bölgesine has renkleri ile inşa edilmiş evlerle kıyı şeridi son derece güzel kumsallarla hoş bir izlenim bırakıyor. Koyun gerisinde yumuşak tepelerde dar pencereleri ve ahşap balkonlarıyla karekteristik eski evler geçmiş dönemi canlandırıyor.  Başkentten 10 km uzaklıkta iki küçük koy arasında Samos adasının en güzel turistik köylerinden biri olan Kokkari yer almakta.

Bitki örtüsünün çok sık yer aldığı bu beldede sahiller sonsuz, deniz tertemiz, barlar ve cafeler deniz üzerinde. Harika taverna ve clupleri ile Kokkari adanın en canlı ve keyifli yeri. Su kayağını sevenler burayı oldukça sık ziyaret ediyorlar.

Adanın Güney kesiminde antik Samos kentinin bulunduğu yerde Pitagoriya bulunuyor. Antik bir kent olan Pitagoriya tertemiz sularda yüzüp güneşlenmek,geleneksel iş ve ürünlerle uğraşan konuksever insanlarla tanışmak ve gece hayatını sonsuz yaşamak isteyenler için eşsiz bir uygarlık örneği.

Adanın Kuzeybatı kesiminde, yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı köyleri ve eşsiz kumsalları ile adanın ikinci büyük kenti Karlovasi yer almakta. Liman, eski kent, orta kent, modern kent ve köyden oluşmuş özgün bir yer.

Etkileyici Kerkis dağı, vahşi güzelliği, mağaraları ile yürüyüşler için çok elverişli bir yer. Ada insanları oldukça konuksever gerçek ada insanları, bağlara özen göstererek tadı, aroması ve rengiyle ünlü tatlı Samos şarabını imal etmeye devam ediyorlar. Aromatik bitkiler topluyorlar, üstün kaliteli bal üretiyorlar ve ayrıca çömlekçilik ve seramikçilikle uğraşıyorlar.

01 Nisan, 31 Ekim tarihleri arasında her gün Kuşadası Limanından Samos Adası’na günübirlik feribot seferlerimiz vardır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Yunanistan vizesi gerekmektedir.

Feribot hareket saati sabah saat 08:30 dur.

SEYEHAT DETAYLARI!
Yerler   :Samos Adası
Süre     :Yaklaşık 11 Saat
Çıkış     :Kusadasi
Dönüş  :Kusadasi 

YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN!
Kamera & Fotoğraf Makinesi
Şapka
Rahat Yürüyüş Ayakkabısı  
Mayo
Havlu

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
Klimalı Transfer Aracı
Feribot Bileti
Vergiler 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
Bahşiş & Öğle Yemeğ ve İçecekler